Podzim 2022

Workshopy pro jógové začátečníky

Série 3 sobotních workshopů pro začátečníky. Systematicky
rozdělená na témata tak, abychom postupně prošli základy
a v závěru vše propojili v jógu. Jóga má mnoho definicí ve
kterých hraje významnou roli především naše mysl a bytí v
přítomném okamžiku, přesto jsou zde ásany - jógové pozice -
a ty mají svou techniku. Přijďte do ní proniknout, aby vám
praktikování přinášelo všechny své benefity, jak pro tělo, tak i duši.

1. Stoje - ukotvení a postavení chodidla a nohou ve stojích, uvědomění pánve, čelné a bočné stoje v józe, dechové cvičení a základy filozofie jógy

2. Hrudník a postavení paže - správná klenba ruky, postavení paže v oporách, rotace, úklony, dechové cvičení a základy jógové filozofie

3. Opakování a dynamické sestavy - Závěrečná část poslouží především k opakování a korekcím při samotném cvičení, probereme také dynamické sestavy ásan - Pozdrav slunci, dechové cvičení a základy jógové filozofie

Můžete se zúčastnit jakéhokoliv kurzu zvlášt. Účast na předchozích ani následující kurzech není podmínkou.

Informace:
 • Lektor: Klára Kadlecová

 • Termíny:
  1. Stoje - 24. 9. 2022
  2. Hrudník a postavení paže - 8. 10. 2022
  3. Opakování a dynamické sestavy - 22. 11. 2022

 • Čas: 8:30 - 16:00

 • Cena: 1.290,- Kč / každá část
  Cena zahrnuje drobné občerstvení, nápoje a lehký oběd.

Léčivá tantra jóga pro ženy

Workshop léčivé tantra jógy pro ženy se bude věnovat nejsilnějšímu zdroji ženské síly a moudrosti – posvátému prostoru lůna a alchymii pánevního dna. Pronikneme do tajů účinných technik tantra jógy, taoistických praktik, dechových cvičení a léčivých meditací. Posílíme a ozdravíme naše ženské orgány a spojíme se samy se sebou na hlubší úrovni. To vše v bezpečném, vyživujícím a láskyplném prostředí.

Workshopem Tě provede Karolína Leia, zakladatelka projektu Shakti ášram, ajurvédská terapeutka, průvodkyně žen a budoucí doula. Karolína absolvovala mnoho jógových a sebezkušenostních výcviků v Čechách i zahraničí, mj. intenzivní tantrický výcvik u Komaly de Armorim (přímá studentka Osha) anebo studium ajurvédy pod vedením Dr. Sreejitha Ayyappatha z Kéraly. Za dalším vzděláním jezdí pravidelně do Indie. Žije v jižních Čechách a působí částečně v Praze. Více informací o lektorce: www.karolinaleia.com

Systém léčivé tantra jógy pro ženy je svými účinky blízký hormonální józe, ale narozdíl od hormonální jógy, která je spíše „jangová“ a v „mužském principu“, je tantra jóga cestou jinovou, klidnou, prožitkovou a „tekutou“, blížící se tak více přirozenému ženskému principu.

PROGRAM:
- Taoistická tantra jóga pro ženy
- Práce s emocemi skrze dech, pohyb a hlas
- Uvolňování stagnující energie
- Propojení s vědomím lůna
- Léčivá meditace – vědomí srdce a lůna
- Sdílení v kruhu

Rezervace jsou možné provést přes náš rezervační systém po provedení registrace nebo telefonicky na 774 180 474.

Informace:
 • Lektor: Karolína Leia

 • Datum: připravujeme

Seminář hormonální jógové terapie dle D. Rodrigues

Hormonální jóga pro neboli „Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigues“ je specifická a velmi účinná řada dynamických jogínských cvičení se speciálními dechovými technikami. Cvičení působí na systém hormonálních žláz ženy a jeho praktikováním mohou být zmírňovány symptomy menopauzy či PMS, pomáhá při řešení neplodnosti a upravuje jakékoliv další potíže související s hormonální nerovnováhou nebo svalovou křečí v pánevní oblasti.

Sestava HJT pro ženy kombinuje dýchací techniku bhastrika v kombinaci se směřováním energie, pozice z hatha a kundalini jógy, tibetská energetická cvičení tak, aby byly optimálně aktivovány žlázy s vnitřní sekrecí (vaječníky, štítná žláza či hypofýza).

Praktikovat ji mohou ženy od 35 let, mladé ženy s předčasnou menopauzou, s náročným PMS, ženy s problémy s neplodností či polycystickými vaječníky.

Kdy se nesmí cvičit HJT pro ženy: v těhotenství, během prvních dní menstruace, při hormonálně podmíněné rakovině prsu, akutní endometrióze, velkých myomech v děloze a při jakýchkoliv závaznějších onemocněních břišní dutiny, srdce aj.
Součástí kurzovného jsou skripta s podrobným popisem sestavy pro domácí praxi, občersvení, káva, čaj a další.

Workshopem vás provede certifikovaná lektorka této metody s dlouholetou zkušeností s praktikováním hormonální jógy L. Ryjáčková. Více o lektorce se dozvíte na: https://luciryja.wixsite.com/mysite.

Rezervace jsou možné provést přes náš rezervační systém po provedení registrace nebo telefonicky na 774 180 474.

Informace:
 • Lektor: Lucie Ryjáčková

 • Datum: připravujeme

 • Čas: 9 - 16 hod.

 • Cena: 1.900,- Kč
  Cena zahrnuje drobné občerstvení, nápoje a lehký oběd

X