Od 9. 2. 2022 každou středu

Lekce Onko jógy – ZDARMA

Onemocnění rakovinou přináší nekomfortní pocit i tělesné projevy spojené s vyčerpávající únavou. Proto vznikla lekce onko jógy.

Jejím přínosem je lepší poznání vlastního těla, umění relaxovat, znovunalezení radosti ze života. Pokud jsou tělo a mysl uvolněné, zvyšuje se možnost uzdravení. Uvolnění mysli dokonce může pomoci ke snížení symptomů léčby samotné, jako jsou únava, bolest, vyčerpání, problémy se spánkem, emoční labilita a další. Hlavním cílem lekce je koncentrace na fyzické možnosti těla spojené s dechem a získání celkové rovnováhy, poskytnutí správného vedeného dýchání a tím zvýšení vitální kapacity plic, zpevnění ochablého svalstva, flexibility, obnovení energie a odolnosti pro další léčbu a vytváření pozitivních návyků k osobnímu stylu života. Fyzická praxe je jemná, nenáročná vsedě a vleže, případně s pomůckami, důraz je kladen i na relaxaci pro uvolnění těla i mysli. Když je pacient po operaci a má problémy zvednout např. paže, daný cvik vynechá a zapojí vizualizaci. Jde o procítění energie uvnitř těla.

Mimo jiné, jóga může být prospěšná nejen pro nemocného, ale i pro pečující blízké osoby. Jestliže se praktikování jógy věnuje nemocný i jeho blízký, mohou se vzájemně motivovat a sdílet spolu čas i pocity. Vytvoříme společně bezpečný prostor, kde můžete, ale nemusíte sdílet své příběhy.

NEJVĚTŠÍ PŘÍNOSY ONKO JÓGY

Podpora okysličení celého těla – dechové techniky a praktikování jemných ásan umožňují vyšší přísun kyslíku každé buňce v těle a tím se buňka snadněji zbavuji odpadních látek, toxinů a škodlivých mikrobů.

Posílení imunitního systému – tělo se zbaví toxinů a tím se uvolní místo pro tvorbu nové energie a síly.

Zlepšení fyziologických funkcí organismu – mnoho pozic, kromě dýchání samotného, také podporuje trávicí a vylučovací systém, příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém, pozvolné protahování procvičuje svalový a kosterní aparát a přispívá k hormonální rovnováze.

Uvolnění svalů a kloubů – ať už pacient prochází jakoukoli formou léčby, vždy se jedná o nějaké zatížení organismu a kosterního aparátu. Cviky obnovují hybnost v tkáních, kloubech i svalech.

Terapie – cílem je vytvořit prostředí pro pacienty, ve kterém budou moci sdílet své zážitky, povzbuzovat se, soucítit a navázat cenná přátelství.

Lekce povede: Eva Římanová – certifikovaná lektorka jógy a absolventka kurzu Onko jógy v pražském studiu Karma jóga, které vytvořilo nadaci Karma srdcem – podporuje, školí a i finančně pomáhá ostatním studiím zařadit Onko jógu do jejich rozvrhů.

Rezervace jsou možné provést přes náš rezervační systém po provedení registrace nebo telefonicky na 774 180 474.

Informace:
 • Lektor: Eva Římanová

 • Datum: od 9. 2. 2022 každou středu

 • Čas: 16.30–17.15 hodin

 • Cena: ZDARMA

Od 9. 2. 2022 každou středu
Podzim 2022

Workshop pro jógové začátečníky

Jednodenní workshop určený těm, co s jógou teprve začínají, nebo se obávají přijít poprvé na otevřenou lekci. Dozvíte se něco z historie a základní jógové filozofie, naučíte se několik dechových cvičení, probereme správnou provedení stojů, předklonů, záklonů i rotací, pozdrav slunci a mnoho dalšího. Neodejdete sice jako jógoví mistři, ale získáte základní povědomí o tomto cvičení, budete mít možnost klást otázky, ásany několikrát opakovat, nechat se zkontrolovat a vyvarujete se tak chyb, kterých se při praktikování často nevědomky dopouštíme a především si tyto chybné návyky nezafixujete. V ceně je zahrnuto celodenní občerstvení a lehký oběd.

Rezervace jsou možné provést přes náš rezervační systém po provedení registrace nebo telefonicky na 774 180 474.

Informace:
 • Lektor: Klára Kadlecová

Sobota 11. 6. 2022

Léčivá tantra jóga pro ženy

Workshop léčivé tantra jógy pro ženy se bude věnovat nejsilnějšímu zdroji ženské síly a moudrosti – posvátému prostoru lůna a alchymii pánevního dna. Pronikneme do tajů účinných technik tantra jógy, taoistických praktik, dechových cvičení a léčivých meditací. Posílíme a ozdravíme naše ženské orgány a spojíme se samy se sebou na hlubší úrovni. To vše v bezpečném, vyživujícím a láskyplném prostředí.

Workshopem Tě provede Karolína Leia, zakladatelka projektu Shakti ášram, ajurvédská terapeutka, průvodkyně žen a budoucí doula. Karolína absolvovala mnoho jógových a sebezkušenostních výcviků v Čechách i zahraničí, mj. intenzivní tantrický výcvik u Komaly de Armorim (přímá studentka Osha) anebo studium ajurvédy pod vedením Dr. Sreejitha Ayyappatha z Kéraly. Za dalším vzděláním jezdí pravidelně do Indie. Žije v jižních Čechách a působí částečně v Praze. Více informací o lektorce: www.karolinaleia.com

Systém léčivé tantra jógy pro ženy je svými účinky blízký hormonální józe, ale narozdíl od hormonální jógy, která je spíše „jangová“ a v „mužském principu“, je tantra jóga cestou jinovou, klidnou, prožitkovou a „tekutou“, blížící se tak více přirozenému ženskému principu.

PROGRAM:
- Taoistická tantra jóga pro ženy
- Práce s emocemi skrze dech, pohyb a hlas
- Uvolňování stagnující energie
- Propojení s vědomím lůna
- Léčivá meditace – vědomí srdce a lůna
- Sdílení v kruhu

Rezervace jsou možné provést přes náš rezervační systém po provedení registrace nebo telefonicky na 774 180 474.

Informace:
 • Lektor: Karolína Leia

 • Datum: sobota 11. 6. 2022

 • Čas: 9–12 hodin

 • Cena: 590 Kč

Sobota 11. 6. 2022
Podzim 2022

Seminář hormonální jógové terapie dle D. Rodrigues

Hormonální jóga pro neboli „Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigues“ je specifická a velmi účinná řada dynamických jogínských cvičení se speciálními dechovými technikami. Cvičení působí na systém hormonálních žláz ženy a jeho praktikováním mohou být zmírňovány symptomy menopauzy či PMS, pomáhá při řešení neplodnosti a upravuje jakékoliv další potíže související s hormonální nerovnováhou nebo svalovou křečí v pánevní oblasti.

Sestava HJT pro ženy kombinuje dýchací techniku bhastrika v kombinaci se směřováním energie, pozice z hatha a kundalini jógy, tibetská energetická cvičení tak, aby byly optimálně aktivovány žlázy s vnitřní sekrecí (vaječníky, štítná žláza či hypofýza).

Praktikovat ji mohou ženy od 35 let, mladé ženy s předčasnou menopauzou, s náročným PMS, ženy s problémy s neplodností či polycystickými vaječníky.

Kdy se nesmí cvičit HJT pro ženy: v těhotenství, během prvních dní menstruace, při hormonálně podmíněné rakovině prsu, akutní endometrióze, velkých myomech v děloze a při jakýchkoliv závaznějších onemocněních břišní dutiny, srdce aj.
Součástí kurzovného jsou skripta s podrobným popisem sestavy pro domácí praxi, občersvení, káva, čaj a další.

Workshopem vás provede certifikovaná lektorka této metody s dlouholetou zkušeností s praktikováním hormonální jógy L. Ryjáčková. Více o lektorce se dozvíte na: https://luciryja.wixsite.com/mysite.

Rezervace jsou možné provést přes náš rezervační systém po provedení registrace nebo telefonicky na 774 180 474.

Informace:
 • Lektor: Lucie Ryjáčková

Podzim 2022
Sobota 21. 5. 2022

Pozdrav slunci a jeho varianty + bonus navíc!

Jestli si něco dopřát z ásanové praxe každý den, je to právě Pozdrav slunci. Skrývá se v něm nejen krásná symbolika každého dne a úcta k životu, ale i nezměrné fyzické benefity a možnosti, které společně prozkoumáme.

I kdybyste nepraktikovali žádnou jinou jógovou sekvenci, Suriya namaskar vám protáhne celé tělo, zahřeje klouby a svaly. Můžete ho cvičit v rychlejším tempu jako ranní rituál na protažení a získání energie pro celý den nebo pomalu a v klidu pro večerní uklidnění a relaxaci. Pozdrav slunci vám pomůže vyčistit hlavu při stresu a v neposlední řadě uleví bolavým zádům a kloubům, pokud ho provádíte správně a s ohledem na individuální možnosti.

Náš workshop vám ukáže, jak tuto nejčastější jógovou sekvenci provádět správně. Naučíme se, jak sekvenci modifikovat s ohledem na vlastní tělesné dispozice a možnosti tak, abychom si neubližovali, ale naopak využili všech benefitů, které nám nabízí.

Workshop je vhodný jak pro déle praktikující právě pro oživení a prohloubení jejich praxe, tak pro úplné začátečníky jako skvělý základní kámen.

Sestava pozic Suriya namaskar (pozdrav slunci) má mnoho forem. Během workshopu se zorientujeme v nejrůznějších modifikacích této sestavy. Aktivně vyzkoušíme základní principy anatomicky zdravého provádění jednotlivých pozic v dynamice i statice s důrazem na dech.

Věděli jste, že existuje pozdrav měsíci? Jako bonus si před závěrečnou relaxací zacvičíme právě ten. Pokud máte problém s usnutím a během spánku se neustále vrtíte, otáčíte a budíte, zkuste zapojit do své každodenní praxe právě tuto krátkou sekvenci. Pojďte tedy společně prozkoumat účinky Chandra namaskar (pozdrav měsíci), který působí podobně jako meditace – zpomaluje neustálý proud myšlenek a aktivuje parasympatickou část nervového systému, tedy uklidňuje celý organismus. Je proto ideální pro všechny, kdo trpí chronickým stresem či úzkostmi a velmi dobře pomáhá s nespavostí. Navíc cvičení pozdravu měsíci doprovází velmi krásný slovní výklad.

Vedle fajn pocitu si domů odnesete i manuál s variantami pozdravů slunci i pozdravu měsíci pro případ, že si všechno hned nezapamatujete :).

Rezervace jsou možné provést přes náš rezervační systém po provedení registrace nebo telefonicky na 774 180 474.

Informace:
 • Lektor: Eva Římanová

 • Datum: sobota 21. 5. 2022

 • Čas: 9–15 hodin

 • Cena: 790 Kč

Sobota 21. 5. 2022
X