Od 31. 8. 2022 každou středu

Lekce Onko jógy – ZDARMA

Onemocnění rakovinou přináší nekomfortní pocit i tělesné projevy spojené s vyčerpávající únavou. Proto vznikla lekce onko jógy.

Jejím přínosem je lepší poznání vlastního těla, umění relaxovat, znovunalezení radosti ze života. Pokud jsou tělo a mysl uvolněné, zvyšuje se možnost uzdravení. Uvolnění mysli dokonce může pomoci ke snížení symptomů léčby samotné, jako jsou únava, bolest, vyčerpání, problémy se spánkem, emoční labilita a další. Hlavním cílem lekce je koncentrace na fyzické možnosti těla spojené s dechem a získání celkové rovnováhy, poskytnutí správného vedeného dýchání a tím zvýšení vitální kapacity plic, zpevnění ochablého svalstva, flexibility, obnovení energie a odolnosti pro další léčbu a vytváření pozitivních návyků k osobnímu stylu života. Fyzická praxe je jemná, nenáročná vsedě a vleže, případně s pomůckami, důraz je kladen i na relaxaci pro uvolnění těla i mysli. Když je pacient po operaci a má problémy zvednout např. paže, daný cvik vynechá a zapojí vizualizaci. Jde o procítění energie uvnitř těla.

Mimo jiné, jóga může být prospěšná nejen pro nemocného, ale i pro pečující blízké osoby. Jestliže se praktikování jógy věnuje nemocný i jeho blízký, mohou se vzájemně motivovat a sdílet spolu čas i pocity. Vytvoříme společně bezpečný prostor, kde můžete, ale nemusíte sdílet své příběhy.

NEJVĚTŠÍ PŘÍNOSY ONKO JÓGY

Podpora okysličení celého těla – dechové techniky a praktikování jemných ásan umožňují vyšší přísun kyslíku každé buňce v těle a tím se buňka snadněji zbavuji odpadních látek, toxinů a škodlivých mikrobů.

Posílení imunitního systému – tělo se zbaví toxinů a tím se uvolní místo pro tvorbu nové energie a síly.

Zlepšení fyziologických funkcí organismu – mnoho pozic, kromě dýchání samotného, také podporuje trávicí a vylučovací systém, příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém, pozvolné protahování procvičuje svalový a kosterní aparát a přispívá k hormonální rovnováze.

Uvolnění svalů a kloubů – ať už pacient prochází jakoukoli formou léčby, vždy se jedná o nějaké zatížení organismu a kosterního aparátu. Cviky obnovují hybnost v tkáních, kloubech i svalech.

Terapie – cílem je vytvořit prostředí pro pacienty, ve kterém budou moci sdílet své zážitky, povzbuzovat se, soucítit a navázat cenná přátelství.

Lekce povede: Eva Římanová – certifikovaná lektorka jógy a absolventka kurzu Onko jógy v pražském studiu Karma jóga, které vytvořilo nadaci Karma srdcem – podporuje, školí a i finančně pomáhá ostatním studiím zařadit Onko jógu do jejich rozvrhů.

Rezervace jsou možné provést přes náš rezervační systém po provedení registrace nebo telefonicky na 774 180 474.

Informace:
 • Lektor: Eva Římanová

 • Datum: od 31. 8. 2022 každou středu

 • Čas: 16.30–17.15 hodin

 • Cena: ZDARMA

Od 31. 8. 2022 každou středu
Podzim 2022

Workshopy pro jógové začátečníky

Série 3 sobotních workshopů pro začátečníky. Systematicky
rozdělená na témata tak, abychom postupně prošli základy
a v závěru vše propojili v jógu. Jóga má mnoho definicí ve
kterých hraje významnou roli především naše mysl a bytí v
přítomném okamžiku, přesto jsou zde ásany - jógové pozice -
a ty mají svou techniku. Přijďte do ní proniknout, aby vám
praktikování přinášelo všechny své benefity, jak pro tělo, tak i duši.

1. Stoje - ukotvení a postavení chodidla a nohou ve stojích, uvědomění pánve, čelné a bočné stoje v józe, dechové cvičení a základy filozofie jógy

2. Hrudník a postavení paže - správná klenba ruky, postavení paže v oporách, rotace, úklony, dechové cvičení a základy jógové filozofie

3. Opakování a dynamické sestavy - Závěrečná část poslouží především k opakování a korekcím při samotném cvičení, probereme také dynamické sestavy ásan - Pozdrav slunci, dechové cvičení a základy jógové filozofie

Můžete se zúčastnit jakéhokoliv kurzu zvlášt. Účast na předchozích ani následující kurzech není podmínkou.

Informace:
 • Lektor: Klára Kadlecová

 • Termíny:
  1. Stoje - 24. 9. 2022
  2. Hrudník a postavení paže - 8. 10. 2022
  3. Opakování a dynamické sestavy - 22. 11. 2022

 • Čas: 8:30 - 16:00

 • Cena: 1.290,- Kč / každá část
  Cena zahrnuje drobné občerstvení, nápoje a lehký oběd.

Sobota 15. 10. 2022

Léčivá tantra jóga pro ženy

Workshop léčivé tantra jógy pro ženy se bude věnovat nejsilnějšímu zdroji ženské síly a moudrosti – posvátému prostoru lůna a alchymii pánevního dna. Pronikneme do tajů účinných technik tantra jógy, taoistických praktik, dechových cvičení a léčivých meditací. Posílíme a ozdravíme naše ženské orgány a spojíme se samy se sebou na hlubší úrovni. To vše v bezpečném, vyživujícím a láskyplném prostředí.

Workshopem Tě provede Karolína Leia, zakladatelka projektu Shakti ášram, ajurvédská terapeutka, průvodkyně žen a budoucí doula. Karolína absolvovala mnoho jógových a sebezkušenostních výcviků v Čechách i zahraničí, mj. intenzivní tantrický výcvik u Komaly de Armorim (přímá studentka Osha) anebo studium ajurvédy pod vedením Dr. Sreejitha Ayyappatha z Kéraly. Za dalším vzděláním jezdí pravidelně do Indie. Žije v jižních Čechách a působí částečně v Praze. Více informací o lektorce: www.karolinaleia.com

Systém léčivé tantra jógy pro ženy je svými účinky blízký hormonální józe, ale narozdíl od hormonální jógy, která je spíše „jangová“ a v „mužském principu“, je tantra jóga cestou jinovou, klidnou, prožitkovou a „tekutou“, blížící se tak více přirozenému ženskému principu.

PROGRAM:
- Taoistická tantra jóga pro ženy
- Práce s emocemi skrze dech, pohyb a hlas
- Uvolňování stagnující energie
- Propojení s vědomím lůna
- Léčivá meditace – vědomí srdce a lůna
- Sdílení v kruhu

Rezervace jsou možné provést přes náš rezervační systém po provedení registrace nebo telefonicky na 774 180 474.

Informace:
 • Lektor: Karolína Leia

 • Datum: sobota 15. 10. 2022

 • Čas: 9–12 hodin

 • Cena: 690 Kč

Sobota 15. 10. 2022
Podzim 2022

Seminář hormonální jógové terapie dle D. Rodrigues

Hormonální jóga pro neboli „Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigues“ je specifická a velmi účinná řada dynamických jogínských cvičení se speciálními dechovými technikami. Cvičení působí na systém hormonálních žláz ženy a jeho praktikováním mohou být zmírňovány symptomy menopauzy či PMS, pomáhá při řešení neplodnosti a upravuje jakékoliv další potíže související s hormonální nerovnováhou nebo svalovou křečí v pánevní oblasti.

Sestava HJT pro ženy kombinuje dýchací techniku bhastrika v kombinaci se směřováním energie, pozice z hatha a kundalini jógy, tibetská energetická cvičení tak, aby byly optimálně aktivovány žlázy s vnitřní sekrecí (vaječníky, štítná žláza či hypofýza).

Praktikovat ji mohou ženy od 35 let, mladé ženy s předčasnou menopauzou, s náročným PMS, ženy s problémy s neplodností či polycystickými vaječníky.

Kdy se nesmí cvičit HJT pro ženy: v těhotenství, během prvních dní menstruace, při hormonálně podmíněné rakovině prsu, akutní endometrióze, velkých myomech v děloze a při jakýchkoliv závaznějších onemocněních břišní dutiny, srdce aj.
Součástí kurzovného jsou skripta s podrobným popisem sestavy pro domácí praxi, občersvení, káva, čaj a další.

Workshopem vás provede certifikovaná lektorka této metody s dlouholetou zkušeností s praktikováním hormonální jógy L. Ryjáčková. Více o lektorce se dozvíte na: https://luciryja.wixsite.com/mysite.

Rezervace jsou možné provést přes náš rezervační systém po provedení registrace nebo telefonicky na 774 180 474.

Informace:
 • Lektor: Lucie Ryjáčková

 • Datum: 22. 10. 2022

 • Čas: 9 - 16 hod.

 • Cena: 1.900,- Kč
  Cena zahrnuje drobné občerstvení, nápoje a lehký oběd

Podzim 2022
Sobota 5. 11. 2022

Restorativní jóga - umění odpočinku

Obnova mentální i fyzické energie. Naučit se odpočívat je pro většinu z nás velkou výzvou. Doba nás stimuluje k výkonu a odpočinek se chybně považuje za lenost. Opak je pravdou. Odpočinutý člověk s dobře obnovenou vnitřní sílou zvládá své úkoly mnohem efektivněji. Kouzlo restorativní jógy je v tom, že při jejím praktikování nemusíte vynaložit energii na to, abyste ji získali.
Jedná se o pasivní formu cvičení. V pozicích používáme hojně jógové pomůcky (bolster, deky, bločky), tělo je vypodložené a v uložené pozici energii přijímá.

A jaké jsou benefity restorativní jógy?
• hluboce uvolňuje tělo a uklidňuje mysl, redukuje stres
• zlepšuje krevní oběh a výživu kyslíkem
• očišťuje tělo od toxinů
• posiluje imunitní a zklidňuje nervový systém
• zvyšuje flexibilitu
• pozitivně působí na tkáně a svaly skeletálního systému (klouby, kosti a páteř)
• rozvíjí schopnosti soucitu a porozumění vůči ostatním a sobě

Workshop je určen všem, kteří chtějí prostřednictvím příjemných relaxačních pozic a jemné práce s myslí obnovit své duševní i fyzické síly.

Informace:
 • Lektor: Eva Římanová

 • Datum: sobota 5. 11. 2022

 • Čas: 9–15 hodin

 • Cena: 1.190 Kč
  Zahrnuje drobné občerstvení, nápoje a lehký oběd

Sobota 5. 11. 2022
X